Все про гру «Portal 2»

У попередній статті ми з вами поговорили про унікальну гру-головоломку «Portal» 2007 року випуску. Сьогодні ж ми продовжимо говорити про серію ігор «Portal» і розглянемо її другу частину, яка вийшла в квітні 2011 року.

«Portal 2» – комп’ютерна пригодницька гра-головоломка від американської компанії Valve Corporation. Видали гру спільно дві компанії – Electronic Arts та Valve Corporation. Відзначимо, що на території Росії видавництвом та розповсюдженням гри займалася компанія Бука.

Продовжуючи історію першої гри, розробники вводять багато доповнень та змін, як в сюжетну лінію, так і в ігровий процес. Найголовнішою зміною, без сумнівів, є можливість проходження гри в одному з двох режимів на вибір – одиночному або кооперативному (в попередній грі був доступний тільки одиночний режим).

Вибір ігрового режиму безпосередньо впливає на сюжет та ігровий процес. Варто відзначити, що навіть головні герої в цих двох режимах різні. В цьому плані просто вражає обсяг роботи, яку виконали співробітники компанії Valve Corporation для створення нової гри.

Сюжет гри

Події гри «Portal 2» є продовженням дій першої гри. Як вже говорилося вище, сюжетна лінія одиночного та кооперативного режимів різна. Розглянемо кожну з них.

Сюжетна лінія одиночного режиму

Дії гри відбуваються в тій же Лабораторії порталів, з якою ми вже знайомі з першої частини гри. Довгий час Лабораторія перебувала в занедбаному стані через те, що комп’ютерний розум GLaDOS був відключений.

Головною героїнею як і раніше є дівчина Челл. Вона приходь до тями в стінах Лабораторії та зустрічає один з модулів персональності – Вітлі. Допомагаючи Челл врятуватися, Вітлі випадковим чином активує GLaDOS. Тепер на шляху порятунку у головної героїні стоїть комп’ютерний розум. Чи зможе дівчина врятуватися і чи допоможе їй в цьому Вітлі? Відповіді на всі питання ви отримаєте в процесі проходження гри «Portal 2» в одиночному режимі.

Сюжетна лінія кооперативного режиму

Атлас і Пі-Боді – головні герої гри «Portal 2» в кооперативному режимі. Наші герої є роботами, які перебувають в підпорядкуванні у GLaDOS. Героям буде доручено виконання важливих завдань. По більшій мірі Атлас та Пі-Боді будуть лише засобом виконання різних задумів комп’ютерного розуму GLaDOS. Чого ж очікувати від такого союзу? Ви зможете дізнатися в кооперативному режимі гри «Portal 2».

Ігровий процес

Головним аспектом ігрового процесу, як і раніше є створення порталів за допомогою спеціального пристрою. Саме фізичні аспекти проходження крізь портал лежать в основі рішення багатьох головоломок гри, як і в попередній грі «Portal».

Розробники додали багато нових елементів, які вносять величезну різноманітність в процес проходження порталів. У кооперативному режимі гравці можуть бачити дії своїх напарників і спілкуватися з ними по картинці жестами або танцем.

Висновок

«Portal 2» – унікальна, неймовірно цікава і до дрібниць продумана гра-головоломка. Самі розробники на численних прес-конференціях заявляли, що «Portal» 2007 року була всього лише стартовою експериментальної грою, завдяки якій вони змогли прийти до створення кращої гри своєї компанії. Численні відгуки користувачів і критиків підтверджують слова розробників.

Платформа: ПК (GNU / Linux, MS Windows, Mac OS X), PlayStation 3, Xbox 360.

Все про гру «Portal 2»