Огляд гри “A Plague Tale: Innocence”

“A Plague Tale: Innocence” – комп’ютерна гра в жанрі стелс-екшену. Вперше про розробку гри стало відомо в 2017 році. Її розробкою займалася не особливо відома французька студія Asobo Studio, тому багато чого від неї не очікували. Однак, після виходу дебютного трейлера на ЕЗ 2017 думка про гру значно змінилася, трейлер зачіпав жахливими картинами і небуденним сюжетом. У ролику присутні багато крові, відчаю і щурів. Щури дійсно розробникам вдалися на славу.

На початку лютого комапанія-видавець Focus Home Interactive влаштувала закритий захід, на якому розповіла про гру. Після цього зворушлива історія виживання 15-річної дівчинки з братом в жахливих умовах чуми і інквізиції стала однією з найбільш очікуваних новинок.

Презентація гри “A Plague Tale: Innocence” відбулася 14 травня 2019 року. Гра вийшла на платформах Windows, PlayStation 4 і Xbox One.

Сюжет гри “A Plague Tale: Innocence

Дія гри розгортається в 1348-1349 роках у Франції, за часів Едвардіанської війни і навали епідемії чуми. Гра набирає обертів непомітно. З перших хвилин ми занурюємося в повсякденне життя 15-річної дівчини Аміциї де Рун – головної героїні гри. Вона ходить з батьком по лісі, вчиться метати камені з пращі. І тут поступово починають розгортатися страшні події, гучні звуки. Аміция з батьком стрімголов біжать додому, куди вже забралася інквізиція з вимогою віддати їм молодшого брата дівчини – Гуго. Мати з батьком швидко віддають хлопчика Аміциї і велять їм тікати з рідних країв якомога швидше.

З тих самих пір життя головних героїв – Аміциї і Гуго повністю змінюється.

Оскільки головних героїв двоє, ми маємо можливість грати як за Аміцию, так і в одному епізоді за її брата Гуго. Аміция добре володіє зброєю, а Гуго може пролізти практично в будь-яку щілину.

Геймплей гри “A Plague Tale: Innocence” побудований на трьох основних складових: чумних щурах, солдатах Інквізиції і світлі. І ці складові дуже щільно пов’язані один з одним. Наприклад, пересуваючись в світлий час доби, Вам менше загрожуватимуть щури, але варті Ви будете більш помітні і доступні. Вночі ж багато щурів, а при використанні вогню вони відступають, але Вас помітить тоді варта Інквізиції. У деяких випадках можна обіграти ситуацію в свою користь, оскільки варта добре може розібратися з щурами.

У першій половині гри головні герої тільки вчаться виживати. Найбільше вони рятуються способом постійних перебіжок і приховуваннями. Діти ще тільки вчаться виживати в «новому світі».

Безумовно, зовсім беззахисними Аміцию і Гуго не можна назвати, адже дівчина добре володіє пращем. Це звичайно не завжди допомагає в боротьбі з навалою щурів, адже вони бояться тільки світла. Але Аміция намагається знаходити все нові і нові способи захисту і виживання і в певний момент починає займатися алхімією. Це дає можливість створювати нові снаряди для пращі та інші корисні для виживання речі. Для цього варто постійно стежити за наявністю компонентів та добувати їх у схованках.

Чималу частку у всій грі займає лінія взаємовідносин між братом і сестрою. Адже Аміция була ізольована від брата через його хворобу крові. Діти по-новому знайомляться один з одним, вчаться долати труднощі і непорозуміння у взаєминах.

У другій половині гри герої отримують нові здібності, що робить гру схожою на міфологічну казку. Також сюжет урізноманітнює поява нових героїв, з якими Аміция і Гуго починають взаємодіяти в команді.

Висновок

“A Plague Tale: Innocence” – захоплююча гра, яка з перших хвилин підкорює своїм незвичайним сюжетом. Гра, безумовно, підійде далеко не всім, адже незважаючи на вік головних героїв, в ній є багато кривавих і жахливих сцен.

Платформи: Windows, PlayStation 4 і Xbox One.

Огляд гри “A Plague Tale: Innocence”