Огляд гри “Far Cry 5”

На цей раз Ubisoft вирішила відійти від звичних для гравців особливостей серії і вдихнути в неї нове життя. Вийшло це, чи ні – зараз дізнаємося.

Раніше ми побували в джунглях, добре накурились наркотиками, після чого приміряли на себе роль первісного мисливця на мамонтів.

Сеттінг “Far Cry 5” так само круто змінився. Тепер гравця закидають в вигаданий штат Америки, який був захоплений релігійним культом “Кінця світу”. Такий розклад ближчий до реальності, особливо, якщо враховувати поточну політичну ситуацію на заході.

Головний лиходій – Йосип Сід. Спроба заарештувати його на його ж території закінчується провалом.

Граємо ми за помічника шерифа, який буде допомагати це все розрулити. Цього разу протагоністу приділили мінімум уваги, проте інші персонажі явно досягли успіху в синопсисі. Зате тепер можна кастомізувати зовнішність, як в “The Sims”, правда не зовсім зрозуміло навіщо…

Сюжет в основному – це катсцени, де ми слухаємо релігійні проповіді від лідерів секти, які не несуть абсолютно ніякого навантаження. При цьому, сама лінія культу на цьому закінчується. Ніяких досліджень, ніяких заглиблень в тему. Просто перестріляй всіх культистів і відбий поселення від їх впливу. Сюжет настільки поверхневий, що можна сміливо заявити про його відсутність, на відміну від інших ігор даної серії.

Відбивати поселення ми будемо шляхом збору очок опору, які нам будуть видавати за ті чи інші дії в регіоні: порятунок цивільних, знищення будівель секти, оборону аванпостів і виконання завдань. При цьому гравець має повну свободу дій в проходженні гри.

Квести стали цікавими. Кожен з них як окрема історія, тільки дуже маленька. Порівняти можна з квестами в “The Witcher 3”, але, звичайно ж, простіше. Супроводжуються вони великими діалогами і видаються майже кожним NPC гри. Тільки ось часто вимагають одне і те ж – перебити кілька бандитів і повернутися за нагородою.

Після отримання потрібної кількості очок починається епічна битва з босом регіону. Всього помічників у Йосипа три. Відповідно, побити антагоніста нам дадуть після їх знищення.

Вишки в грі … присутні. Всього їх дві і вони є рофлом над вежами в попередніх іграх. Взагалі “Far Cry 5” сповнена різних жартів на рахунок попередників, які повинні ламати четверту стіну. Однак вони настільки тупі і недоречні, що викликають тільки огиду.

Для знищення противників існує маса різних способів. Саме час згадати наявність мікротранзакцій в грі за 60 бачинських, шляхом яких можна отримувати різні бонуси, зброю і скіни. Більшого дебілізму складно придумати, точно така система присутня в мобільній “Gangstar Vegas”. Зате тепер у нас є керований повітряний транспорт, складність використання якого можна порівняти з місією з вертолітом в “GTA”.

Ще одним нововведенням гри став кооперативний режим, який поширюється абсолютно на всі активності гри. Тепер “Far Cry” можна цілком і повністю пройти разом з друзями. Якщо останніх у вас нема, замість них можна найняти в помічники ігрових персонажів і звірів, кожен з яких володіє своїми унікальними здібностями.

Підсумок: “Far Cry 5” – гра не про сюжет, це відвертий дамб фан. Уявіть, що ви пройшли “GTA”, отримали в своє розпорядження величезний арсенал зброї і разом з другом чисто угораєте, руйнуючи всіх і вся. Ось це і є “Far Cry 5”. Для когось це плюс, для когось мінус. Особисто моя думка, що такий формат більш властивий для онлайн ігор, а не для одиночної кампанії.

Платформи: Microsoft Windows, Play Station 4, Xbox One

Огляд гри “Far Cry 5”