Огляд гри “God of war”

Історія Кратоса міститься в десятках ігор, коміксів, книг. Вона дуже довга, красива, сповнена різних цікавих моментів і головне – цілісна. У 2018 році вийшла чергова частина цієї історії, під назвою “God of war”, від Santa Monica Studio. Вона є одночасно продовженням, але при цьому перезапуском, який дозволить розібратися в житті Кратоса моментально, не відчуваючи ніяких незручностей і не викликаючи дискомфорту у людей, які вперше про серію чують. Гра є ексклюзивом для Sony PlayStation, але заради неї даної консоллю не гріх і обзавестися.

Після завершення подій “God of war III” Кратос відправляється в Скандинавію, до своєї сім’ї. Однак, є нюанс: друга дружина Кратоса Фей померла, залишивши останньому лише сина Атрея і магічну бойову сокиру Левіофана, з якими нам доведеться бігати більшу частину гри. Натомість, останнім проханням Фей було бажання розвіяти її прах з найвищої гори всіх світів. Після деяких подій на рідній території, Кратос з сином відправляються в Йотунхейм, для виконання останнього бажання Фей, зустрічаючи на шляху безліч ворогів, друзів, головоломок і карколомних поворотів розповіді. Про сюжет розповідати не хочеться взагалі, так як, по-перше, він дуже складний і заплутаний, наскрізь пов’язаний зі скандинавською міфологією. По-друге, це може зіпсувати враження від проходження гри. Відповідно, краще поговоримо про геймплейні складової.

“God of war” перша RPG Adventure гра в серії. Решта ігор були слешерами і не давали гравцеві ніякої свободи дії. Тут же реалізований відкритий світ, на зразок того, що ми бачили в “Tomb raider”. Можна побігати, позбирати скриньки з золотом, позакривати розриви між світами, битися з монстрами. Все це є, але далеко не обов’язково до проходження. Тим більше, сюжет це ніяк не розкриває. У підсумку, гравець все ж буде дотримуватися сюжетних квестів, іноді звертаючи з стежки по своєму інтересу.

Наявність в розпорядженні двох персонажів приносить особливості в геймплей. Прокачувати потрібно буде як екіпіровку і навички Кратоса, так і відповідні параметри Атрея. Під час бою синок буде відволікати супротивників стрілами, що буде робити ворогів Кратоса більш уразливими. У деяких сюжетних квестах тільки Атрей зможе пролізти в якісь дрібні щілини, а також прочитати написи на стінах. При цьому, Атрей не є просто помічником гравця. Під час всієї гри видно, як дбайливо Кратос піклується про свого сина, як він вчить його тому, що вміє сам. При всій холоднокровності і непохитності духу, бог Кратос залишається смертним всередині: має свої почуття і страждає від внутрішнього конфлікту кровожерного вбивці і звичайної людини. Примітно те, що з хворого психопата, бризкаючого слиною і руйнуючого все, що тільки можна знищити, Кратос перетворився на холоднокровного і розміреного мислителя, навчившись контролювати свою лють.

У плані різноманітності спорядження Santa Monica пішли по шляху зменшення кількості зі збільшенням якості. У розпорядженні буде всього лише сокира, що володіє здібностями стихій, і звичні Клинки Хаосу. Однак сокира зможе наносити як фізичний, так і магічний дамаг, а також стане в нагоді під час проходження квестів. Управляти Атреєм, на жаль, нам не дадуть, але без нього гра відчувалася б зовсім по-іншому.

Особливу атмосферу приносить в гру графічна складова і технічна начинка гри. “God of war” дуже красива, при цьому не змушує гравця відриватися від красот світу для споглядання екранів завантаження. Звичайно, розробники додали деякі милиці, щоб просто приховати від гравця прогрузки світу, але в підсумку все вийшло якісно і непомітно.

Підсумок: Зіграти в “God of war” рекомендую всім. Це не тільки суб’єктивна думка автора огляду: гра отримала вкрай високі оцінки гравців і експертів, від яких розплакався навіть сам розробник, побачивши результат своєї п’ятирічної роботи. Під час проходження “God of war” відчуваєш ту турботу і копіткість, які були вкладені в її створення. Особливо, звичайно, радує сюжетна лінія.

Платформи: Play Station 4 (Ексклюзив)

Огляд гри “God of war”