Огляд гри «Portal»

Привіт, дорогі наші читачі! Чи любите ви ігри-головоломки, які здатні не на жарт розворушити ваш мозок і змусити попотіти в ігровому процесі? Сьогодні ми поговоримо саме про таку гру – «Portal», яка сповнена різних завдань, головоломок та несподіваних сюжетних поворотів.

І так, «Portal» – комп’ютерна гра-головоломка з видом від першої особи. Розробкою гри займалася американська компанія Valve Corporation. Видавництвом гри займалася компанія-розробник спільно з американською компанією Electronic Arts.

Прем’єра гри відбулася в грудні 2007 року.

Сюжет гри «Portal»

Дії гри відбуваються у вигаданому всесвіті, який властивий іграм серії «Half-Life». Події починаються з того, що головна героїня, дівчина на ім’я Челл, прокидається в лабораторній капсулі, яка знаходиться в ізольованій камері. Крім капсули всередині камери знаходиться ще столик, радіоприймач, унітаз та камери відеоспостереження.

З Челл відразу ж виходить на зв’язок комп’ютерна машина, яка має назву GLaDOS. Голос повідомляє, що дівчина перебуває в лабораторії, в якій потрібно дотримуватися правил. Потім комп’ютерна машина відкриває дівчині перший портал на стіні. Челл тільки і залишається, як іти вперед та вивчати властивості порталів і наступні кімнати.

Спочатку наша героїня просто буде пересуватися по вже готовим відкритим порталам, але потім вона отримає спеціальний пристрій, що дозволяє їй самій створювати портал. В процесі проходження через портали і кімнати Челл буде виконувати різні завдання і головоломки, які дуже необхідні для просування в грі.

В кінці гри головна героїня дізнається, що її головним ворогом є саме ця комп’ютерна машина, яка вважає себе найвищим розумом і за допомогою смертельних нейротоксинів вбила всіх працівників лабораторії. Чи зможе наша героїня перемогти GLaDOS? Ви дізнаєтеся в процесі проходження гри «Portal».

Ігровий процес

Як ви вже зрозуміли, грати вам належить за дівчину Челл. Як не дивно, про головну героїню ми не знаємо практично нічого, навіть складається враження, що і сама вона не пам’ятає нічого зі свого минулого. По більшій мірі знання про минуле головної героїні нам би нічим не допомогли в ігровому процесі, тому можливо, через це розробники вирішили не витрачати на це час.

Безумовно, головним елементом, навколо якого обертається весь ігровий процес, є переміщення крізь портал. Через портал може пройти не тільки наша героїня, але і предмети, які вона захоче взяти з собою. Ви повинні запам’ятовувати і розраховувати фізичні аспекти переходу крізь портал, адже багато завдань і головоломки зажадають від вас таких знань.

Але, тут ні в якому разі не варто лякатися. Гра «Portal» має кілька рівнів складності. Спочатку ви будете просто спостерігати і «плисти за течією», потім ви почнете самі створювати портали і виконувати завдання, а далі завдання стануть вже складнішими.

Варто відзначити, що в грі є своя система досягнень. Так, за виконання будь-яких завдань ви можете отримувати досягнення. Вони, на жаль, ніяк не позначаться на загальному проходженні ігрового процесу.

Висновок

«Portal» – абсолютно незвичайна та унікальна комп’ютерна гра, яка подарує вам незабутній досвід і море емоцій. Продовження історії гри ви можете побачити в наступній грі «Portal 2», прем’єра якої відбулася в 2011 році.

Платформа: ПК (Windows, Mac OS X, Linux), PlayStation 3, Xbox 360, Android.

Огляд гри «Portal»