Огляд гри «Rage»

«Rage» – комп’ютерна гра, що поєднує в собі гонки, рольову гру та шутер з видом від першої особи. Розробником гри виступила американська компанія id Software, а видавцем компанія Bethesda Softworks.

Вперше про розробку гри стало відомо на початку серпня 2007 року. Прем’єра «Rage» відбулася в жовтні 2010 року.

Сюжет гри

Події гри відбуваються на планеті Земля в постапокаліптичному майбутньому. Після зіткнення з величезним астероїдом життя на нашій планеті в корені змінилося. Навколишній світ у грі «Rage» дуже схожий на світ, показаний в серії фільмів «Божевільний Макс».

Про загрозу зіткнення з астероїдом людство дізналося ще в 2004 році. Тоді було прийнято рішення запустити рятувальний проект «Ковчег». В ході реалізації проекту були створені спеціальні підземні тунелі, в яких зберігалася зброя і продовольчі запаси. Людей же збиралися помістити в спеціальні капсули для анабіотичного сну.

Зіткнення астероїда з Землею відбувається в альтернативному 2029 році. Через це гине практично все людство, а поверхня Землі покривається шаром густого непроглядного пилу. Через століття, коли нарешті осідає пил, прокидаються вижилі в капсулах люди. Їм належить заново облаштовувати світ, змінений до невпізнання.

Ігровий процес

Як ви вже здогадалися, ваш герой є одним з небагатьох людей, що вижили. Коли ви прокинетеся після анабіотичного сну, то опинитеся в страшному, невпізнанному світі, де вже оселилися нові мешканці. Щоб вижити і облаштувати нове життя вам потрібно буде битися за право жити на зміненій планеті Земля.

Для боїв у вас є великий арсенал зброї. Тут ми можемо зустріти як давно знайому нам вогнепальну зброю, так і зовсім нову, характерну тільки для гри «Rage». Як і в інших іграх, ваш герой може не тільки використовувати готовий арсенал боєприпасів, а й створювати іншу зброю або пристосування до неї.

В ігровому процесі вам потрібно буде не тільки боротися, але і здійснювати гонки. У цьому плані «Rage» знаходить спільне з такими іграми, як «MotorStorm» і «Burnout». Машину у вас також є можливість переробляти і покращувати. Вигравши гонку, ви також можете забрати машину суперника.

У «Rage» присутня внутрішньоігрова грошова система. Ігрові гроші ви заробляєте в боях і гоночних змаганнях. В ігровому магазині за гроші ви можете купити нову зброю, боєприпаси та багато іншого.

Розробники передбачили можливість групового проходження гри «Rage» в мережі. Для цього створено два режими – «Легенди Пусток» і «Бойове Ралі».

Режим «Бойове Ралі» дозволить вам зіграти вчотирьох, змагаючись між собою. У режимі «Легенди Пусток» представлено дев’ять місій, пройти які можна кооперативно, до того ж події цих місій підготують вас до проходження одиночної кампанії.

І найголовніше, що для нової гри компанією id Software був створений новий ігровий движок – id Tech 5. Це дозволило добитися кращих графічних ефектів, динаміки гри, освітлення і ефекту рухомого предмета.

Висновок

«Rage» – цікава і дуже добре опрацьована гра. Варто віддати належне Метью Костелло за цікавий сюжет, де шанувальники фільму «Божевільний Макс» точно відчують себе одним з героїв фільму. Геймплей дивовижний і не викликає ніяких нарікань.

У 2019 році вийшла друга гра «Rage 2».

Платформа: Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3, iOS, Mac OS X.

Огляд гри «Rage»