Огляд гри “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl”

“S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl” – комп’ютерна гра в жанрі шутера від першої особи з елементами RPG і survival horror. Розробкою гри займалася українська компанія GSC Game World. Початок розробки гри припав на далекий 2001 рік. Компанія кілька разів переносила дату виходу, змінювала назву зі “S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost” на “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl”. У підсумку презентація гри відбулася в березні 2007 року.

Всі дії гри ґрунтуються на місцевості Чорнобильської АЕС. Ще з моменту появи перших анонсів “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl” стала однією з найбільш очікуваних ігор того часу безпосередньо завдяки своєму сюжету. Зараз дуже важко уявити собі геймера, який не знайомий з грою “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl”, адже це найперший з усіх випусків ігор “S.T.A.L.K.E.R”.

Творці гри частково запозичили деякі терміни і образи з повісті братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі» і фільму, знятого за цим твором – «Сталкер» Андрія Тарковського. Розробники гри двічі їздили на місце катастрофи для збору фотографій і плану місцевості, надихалися атмосферою місця. Документальні зйомки і фотографії з Чорнобильською АЕС лягли в основу створення багатьох рівнів гри “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl”, завдяки чому гра здається ще більш реалістичною.

Сюжет гри “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Дії гри відбуваються в альтернативній реальності Чорнобильської зони відчуження. 12 квітня 2006 року о 14:33 на Чорнобильській АЕС стався другий вибух реактора, через що почали відбуватися різні аномальні ситуації, з’явилися різні мутації.

У спробах розібратися з ситуацією уряд України спрямовує в зону відчуження військових, які там і гинуть. Після цього вся територія Чорнобильської АЕС є вкрай небезпечним об’єктом, що охороняється. Всередині Чорнобиля починають відбуватися дивні речі – крім мутованих тварин з’являються артефакти, наділені дивовижними здібностями.

Багато людей, які хочуть заробити, починають пробиратися в зону відчуження за цими артефактами. Таких людей прозвали «сталкерами», які намагаються пробратися до центру Чорнобиля.

Події гри починаються з того, що у вантажівці, яка розбилася через грозу випадковий сталкер знаходить головного героя гри. З метою наживи він відносить його місцевому торговцю Сидоровичу, який знаходить у головного героя татуювання S.T.A.L.K.E.R. і КПК з написом «Убити стрілка».

Прокинувшись, головний герой не пам’ятає нічого зі свого минулого життя, навіть свого імені, тому Сидорович нарікає його «Міченим» через татуювання. Виявилося, що його знайшли у «вантажівці смерті», яка імовірно прямувала з центру зони відчуження. Раніше в таких вантажівках нікого не знаходили живим.

За порятунок Сидорович вимагає плату, для цього потрібно виконати пару завдань. За це він дасть Міченому деяку інформацію про Стрілка.

Більшість завдань є однотипними. Для отримання необхідної інформації головний герой бореться з мутантами, пробирається через небезпечні місця ворогів. У грі також є можливість зіграти командою до 32 гравців.

У грі “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl” гравця на кожному розі чекають небезпеки, тому завжди потрібно бути напоготові. Здобуття різних артефактів допоможе гравцеві поповнювати свої бойові запаси і перемагати супротивників. Однак не всі артефакти діють однаково, деякі можуть принести шкоду, тому їх краще використовувати проти ворогів.

Висновок

В цілому гра вийшла дуже цікавою завдяки своєму сюжету. Після виходу “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl” отримала багато премій і позитивних відгуків критиків.

Платформа: ПК (Windows).

Огляд гри “S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl”