Огляд гри “Singularity”

Ефект часового зсуву досить популярний в кіномистецтві, в іграх же він зустрічається вкрай рідко. Такі проекти можна перерахувати на пальцях, при цьому, велика частина з них популярністю не володіє. Саме серед таких загубилася гра “Singularity”, про існування якої знають лише обрані.

Радянський союз помітно програвав США в гонці озброєнь в післявоєнні часи. Сталін організував експедицію з пошуку урану на острів біля Камчатки, де незабаром був знайдений новий надактивний елемент, який отримав назву “Е-99”. Експедицію і будівництво дослідницького центру “Каторга-12” очолив вчений Барісов, а ось подальшим вивченням елемента зайнявся Демічев. Під час одного з експериментів, контроль над “Е-99” був втрачений. Стався величезний вибух, що накрив радіаційною хмарою Охотське море. Проект був закритий і засекречений, результати досліджень поховані разом з вченими на острові.

У 2010 році черговий радіаційний сплеск на острові був зафіксований з Америки. Для дослідження в район був відправлений загін піхоти, бійцем якого ми є. В ході транспортування вертоліт зазнає аварії, на острові ми потрапляємо в часовий зсув, рятуємо Демічева з вогню в тій самій катастрофі, повертаємося в свій час і розуміємо, що зробили величезну помилку.

Дослідження “Е-99” завершилося успішно. Зброя масового ураження тепер в руках Радянського союзу, який з її допомогою, на чолі з Демічевим (який отримав беззаперечну владу за успіхи), захопив в свої володіння весь світ.

Ренко (ми) не знає про те, що трапилося. У спробі зв’язатися зі своїм штабом, він розсекречує своє місце розташування, після чого потрапляє в полон до російського спецназу, з якого нам і доведеться вибиратися, попутно знищуючи росіян і різних монстрів.

Зав’язка шикарна, 10 скинутих Демічевим Хрущевих з 10, проте поза країнами СНД вона особливої ​​уваги не привернула, чим і спровокувала таку низьку популярність “Singularity”.

Вся гра блищить агітаційними плакатами, прапорами Радянського союзу і різними комуністичними написами, зрозумілими тільки нашому гравцеві. Ситуація з “Metro Exodus” і “Rise of the tomb raider” повторюється: народ, якому вся ця атрибутика близька незалежно від віку, оцінить такий підхід до отриманої антиутопії, а ось інші гравці залишаться “не в темі”.

Хоч сюжет в “Singularity” і присутній, при чому досить великий і детальний, ще й з декількома кінцівками, однак в першу чергу це шутер від першої особи, з чим гра так само справляється на ура.

Основним нововведенням гри є кіберперчатка МВП, за допомогою якої гравець може керувати часом, вирішувати головоломки і витончено знищувати ворогів: зістарювати їх до стану скелета, розривати на частини імпульсним ударом, робити “The World!” зупиняючи час для супротивників і розстрілюючи їх впритул, а також перетворювати ворогів в мутантів, які допоможуть винищити своїх колишніх друзів. МВП можна покращувати, розвиваючи його здібності і встановлюючи в нього нове обладнання. Однак дуже скоро гратися з рукавичкою набридає, і гра перетворюється в “Pain Killer”, де потрібно буде просто сліпо знищувати ворогів з кулемета. Взагалі “Singularity” поєднує в собі безліч ігор за типом “Dead Space”, “Gears of war”, “Half life” і інших, так нічого нового, крім рукавички, і не додаючи.

З негативних особливостей можна відзначити огидну оптимізацію движка і російську локалізацію. Вороги одноголосо кричать три фрази, які відтворюються по черзі в незалежності від обставин.

Підсумок: “Singularity” – шутер з упором на сюжет, більшу частину якого гравець проведе в пошуках аудіощоденників і записок, переміщаючись в часі і реальності. Гра чіпляє своєю історією, але буде цікава тільки вкрай вузьким колам СНД аудиторії.

Платформи: Play Station 3, Xbox 360, Microsoft Windows

Огляд гри “Singularity”