Чого очікувати від «Age of Empires III: Definitive Edition»?

«Age of Empires III» була випущена для ПК в жовтні 2005 року. З тих пір гра отримала безліч позитивних відгуків і у неї з’явилася сила-силенна відданих фанатів.

15 років по тому видавець Xbox Game Studios разом з розробниками Tantalus Media і Forgotten Empires випустили гру «Age of Empires III: Definitive Edition». Розробники створили вдосконалений варіант гри 2005 року, який продовжить популярну франшизу.

Яких змін зазнала гра через 15 років?

Спочатку розробниками було визначено чотири основні області, які потребують поліпшення, а також безліч речей, які забезпечать загальне поліпшення ігрового процесу.

Нова гра включає:

• основну гру;

• два попередніх розширення;

• дві нові цивілізації;

• текстури 4K;

• нові завдання «Мистецтва війни»;

• три типи стилів призначеного для користувача інтерфейсу;

• розширені рівні масштабування;

• поліпшені графічні ефекти;

• покращений саундтрек;

• готові стартові колоди;

• підтримка модів;

• ігрові режими.

І це навіть не стосується всіх поліпшень мультиплеєра, одиночної гри, кампанії та призначеного для користувача інтерфейсу. Як бачите, робота була пророблена колосальна.

У багатокористувацькій грі тепер є серверна система підбору гравців, яка схожа на систему підбору гравців «Age of Empires II: Definitive Edition». Також є інтегровані таблиці лідерів, режими глядачів, крос-гра, нові карти і покращений ігровий баланс.

В одиночній грі перероблений штучний інтелект, який буде зосереджений на всебічному складі армії та відступі від програних боїв. Додані нові налаштування екстремальної складності, а також політики і революції для європейських цивілізацій.

У відділі кампаній ви помітите, що після установки доступні всі вісім кампаній і розширень з переглянутими сюжетними лініями корінних американців, системою медалей для нагородження гравців і новим режимом історичних битв. Що стосується поліпшень призначеного для користувача інтерфейсу, тут є попереднє налаштування гарячих клавіш, дерево технологій, розширений і масштабований інтерфейс, а також діапазон перегляду та індикатори прогресу будівництва для будівель. Крім того, доступні застарілі варіанти для відтворення класичного досвіду «Age of Empires III».

«Age of Empires III: Definitive Edition» познайомить вас з піратами. Пірати – жорстокий ворог, тим більше, що гравці вперше битимуться на морі і повинні балансувати між наземною та морською війною. В цьому розділі гравці вперше отримають шанс перевірити свої навички. Як завжди, гра починається з мінімальних запасів і всього декількох юнітів у вашому розпорядженні.

Занадто складно знищувати кораблі, якщо у вас немає флоту, і практично неможливо виграти морські битви, якщо у вас, хоча б на один корабель менше, ніж у вашого противника. Якщо ви використовуєте кораблі для штурму наземних юнітів і оборонних споруд, ви завжди виграєте. І забудьте про те, що оборонні споруди захистять вас від ворожих кораблів; вам краще тримати їх як засіб захисту від наземних атак.

Висновок

«Age of Empires III: Definitive Edition» в значній мірі є графічним оновленням гри 2005 року, але також є деякі важливі зміни, впроваджені в гру 2020 року.

Підбір гравців на основі сервера, додаткова складність для ветеранів цієї серії ігор, підтримка модів та новий ігровий режим – це, безумовно, класно. Але, чи достатньо цього, щоб сказати, що «Age of Empires III: Definitive Edition» – це однозначно гра, яка може скласти конкуренцію іншим сучасним іграм в жанрі стратегії в реальному часі?

Судити про це може кожен індивідуально. Точно сказати можна одне – розробники вивели «Age of Empires III» з темних віків, і фанати тепер можуть повернутися в гру, яку вони знають і люблять. У версії 2020 року можна знайти безліч змін в якості графіки, але, по суті, структура ігрового процесу залишилася тією ж.

Платформа: Microsoft Windows.

Чого очікувати від «Age of Empires III: Definitive Edition»?