«Доміно»: історія та правила гри

Добрий день, любі наші читачі! Сьогодні ми з вами поговоримо про одну з найвідоміших і найпопулярніших настільних ігор всього світу – «Доміно». Цю гру знає буквально кожен: в неї грають діти, дорослі і, звичайно ж, найбільш затятими шанувальниками є чоловіки пенсійного віку.

Чи відома вам історія появи гри «Доміно»? Чи знаєте ви правила цієї гри? Нижче ви точно зможете прочитати багато нової та цікавої інформації про настільки популярну настільну гру.

Історія походження гри «Доміно»

Перша згадка про гру «Доміно» датована XII століттям. Батьківщиною цієї настільної гри вважається країна висхідного сонця – Китай. Хоча, навколо цього досі йде багато протиріч.

Все тому, що здавна «Доміно» в Китаї вважалася грою в кістки. А от гра в кості вперше з’явилася і поширилася по всьому світу з Індії. У давні часи на кістках зображали різноманітні картинки, точки і силуети, які символізували собою певну кількість очок. Примітно, що в ті часи були абсолютно відсутні порожні кістки.

Багато істориків вважають «Доміно» в якійсь мірі магічною грою. Пояснюється це тим, що раніше в багатьох народах було прийнято ворожити на кістках. Варто зазначити, що ця традиція і зараз ще не повністю себе зжила, адже в таких країнах, як Індія та Корея, за допомогою гри «Доміно» знахарі намагаються розкрити таємниці майбутнього.

Але, найбільш незвичною версією походження «Доміно» вважається та, де історики стверджують, що гра бере початок з церкви. І ця версія має право на життя, оскільки цією грою здавна захоплювалися католицькі монахи. Звичайно, багатьом, особливо віруючим людям, важко прийняти цю інформацію, оскільки церква завжди виступала проти настільних ігор і вважала їх засобом Диявола для управління людиною. Але, історія показує, що не все так, як повинно бути по вірі. Вважається, що навіть назва гри походить від назви плаща католицьких ченців. Та й забарвлення кісток в чомусь схоже на вбрання ченців.

Як же гра «Доміно» потрапила в Європу? Це сталося завдяки мандрівнику Марко Поло. На той момент гра вже досягла піку своєї популярності в східних країнах, і мала безліч варіацій та різновидів. Європейці не стали винятком і тут же підхопили хвилю популярної гри «Доміно».

Повне поширення і популярність гри доміно в Європі було датовано XVIII століттям. На даний момент існує понад п’ятдесят варіацій гри «Доміно». Завдяки цій настільній грі з’явилося безліч інших настільних ігор, таких як «Маджонг», «Берген», «Ковбаска» і т.д. Вважається, що саме гра «Доміно» стала відправною точкою для появи таких карткових ігор, як «Крібідж», «Сорок два» і т.д.

Правила гри в «Доміно»

Гра «Доміно» складається з 28 фішок з намальованими на них точками, які позначають кількість очок.

У грі одночасно можуть брати участь від двох до чотирьох осіб. Якщо ви граєте удвох, то кожному гравцеві видається сім фішок. Якщо у вас компанія більше двох гравців, то кожному треба видати по п’ять фішок.

Право почати гру і покласти першу фішку випадає тому з компанії, хто має дубль 6-6. Якщо такої фішки немає, то тоді використовується фішка 5-5, 4-4 і т.д. Решта повинні будуть підлаштовувати свої фішки.

Якщо в якийсь момент у гравця не буде потрібної фішки, то він починає набирати фішки з не розданих.

Виграє у грі той, хто першим скине всі свої фішки.

«Доміно»: історія та правила гри