Ключові особливості бою в грі «Port Royale 4»

Попередні дві статті про гру «Port Royale 4» ми з вами присвятили історії та навчальному етапу гри, а також дізналися, як правильно вести торговельні відносини на Карибських островах. Сьогодні ж хочу розповісти вам про бойову систему ігрового процесу «Port Royale 4», від якої залежатимуть і торгові відносини, і благополуччя населення вашого міста.

Як одного разу сказав прусський генерал Карл фон Клаузевіц: «Війна – це продовження політики, тільки іншими методами». А у відкритому морі цей вислів як ніде доречний, адже пірати і торгові кораблі те й роблять, що вступають в бойові конфлікти.

В ігровому процесі «Port Royale 4» з боєм ви зіткнетеся не відразу. Спочатку ви пройдете навчальний режим, а потім будете налагоджувати виробництво і торгові відносини. У якийсь момент ви заробите достатньо коштів, щоб привернути увагу піратів та інших держав, які неодмінно захочуть потопити ваші кораблі і забрати собі весь товар.

У «Port Royale 4» можливе використання каперських знаків для боротьби з ворогуючими країнами, захоплення нейтральних конвоїв або підняття «Веселого Роджера» проти ваших власних союзників.

Важливим в ігровому процесі буде забезпечення безпеки ваших торгових конвоїв. Для цього обов’язково потрібно буде відправляти кораблі в патрулювання. Режим патрулювання дозволяє вашим кораблям прочісувати ваші торгові шляхи, атакуючи чужі кораблі та піратів, що наближаються. Управління патрулями можливе як в автоматичному режимі, так і в ручному режимі при подальшому початку покрокової тактичної частини гри.

Перш ніж ви зіткнетеся з кораблем противника, ви отримаєте короткий виклад про кількість канонів, кораблів, військ і загальний рейтинг сили ворога. Це також покаже відносну силу і навички капітанів кораблів, що беруть участь у битві.

У битві не варто покладатися тільки на кількість кораблів противника або його силу. Тут все може змінити маневреність вашого корабля, кілька хитрощів і використання правильного озброєння в потрібний час. Наприклад, напад на набагато більший фрегат з армією шлюпок може збити противника з пантелику і змусити його відступити.

Бої в «Port Royale 4» покрокові, дозволяючи боротися до восьми кораблів за один бій. Ви будете переміщати один свій корабель, застосовуючи всі свої навички та хитрості битви, поки у вас не закінчаться очки або ходи дій. Потім ворожий корабель буде робити те ж саме. Тривати все це буде до тих пір, поки не буде оголошено переможця битви.

Зверніть увагу! Здатність вашого корабля повертатися – ключовий елемент при стрільбі бортом. Будь-які постріли, які ви не зробите всередині раунду, будуть витрачені даремно. Однак ви не можете просто перевернути свій корабель з одного боку в інший за один раунд. Кожна точка відповідає куту в 30 градусів, а повернути корабель ви можете максимум на 120 градусів за один оборот.

На початку гри вам буде складно знищити будь-які інші кораблі, оскільки у вас просто не буде військової потужності, не дивлячись на хорошу маневреність. Хороші відносини з віце-королем і вирішення проблем для міст на Карибських островах принесуть вам очки слави, які можна використовувати для побудови більш міцних і потужних кораблів для участі в боях.

І так, на закінчення скажу, що «Port Royale 4» – це чудова стратегічна гра, з надійною торговельною системою і приголомшливими покроковими боями.

Платформа: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows.

Ключові особливості бою в грі «Port Royale 4»