Настільний футбол: історія та правила гри

Раніше ми з вами вже говорили про футбол, його історію та правила гри. Не менш популярним є настільний варіант цієї гри, який носить назву настільний футбол або кікер.

Чи знайомі ви з настільним футболом? Чи відома вам історія його зародження? Про це все ми з вами і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

Історія настільного футболу

Якщо з історією звичайного футболу все більш-менш зрозуміло, то історія настільного футболу дуже заплутана. Практично кожна п’ята країна приписує собі першість у винаході настільного футболу. Де ж істина?

Це однозначно не скаже ніхто, адже в кожній з країн були люди, що працювали над створенням настільного футболу. Ми з вами сьогодні розглянемо кілька варіантів створення настільного футболу, кожен з яких має право на існування.

Почнемо ми, мабуть, з англійської версії. У 1913 році Е.Лоуренс створив нібито перший прототип настільної гри в футбол. Конструкція у винахідника вийшла злегка схожа на сучасну, адже в його грі брали участь всього лише два воротарі. Інших гравців, які могли б переміщатися по полю, і брати участь в грі просто не було. Також є згадки про те, що в 1923 році Г.Торнтону був виданий перший патент на винахід настільної гри в футбол.

Друга версія зародження кікера розказує, що перший патент на створення цієї гри отримав поет А.Фіністерре. Сталося це під час того, як він перебував на лікуванні в госпіталі. Саме тут поет побачив покалічених дітей, які не могли бігати, стрибати і веселитися, як їх однолітки. Фіністерре вирішив створити для них адаптований варіант улюбленої спортивної гри.

Але, на цьому версії походження настільного футболу не закінчуються. Наприклад, німецька версія свідчить, що настільний футбол з’явився саме тут в кінці 1920-х років. Саме їх винахід був найбільш схожий на сучасний настільний футбол. До речі, назва гри «кікер» пішла саме звідси.

Згідно французької версії саме вони стали першовідкривачами настільного футболу. Французи створили столи для настільного футболу, запустили їх масове виробництво і почали розфарбовувати гравців у різні кольори.

Трохи пізніше настільний футбол знайшов свою популярність і в Америці. Сюди цю гру привезли солдати, які пристрастились до гри на території Європи.

Ближче до 1980-х років уже почали організовуватися і проводитися офіційні чемпіонати з кікеру. А спочатку 2000-х була організована міжнародна федерація гравців у кікер.

Правила гри в настільний футбол

Що стосується правил гри, то вони практично ідентичні правилам звичайного футболу. Головне тут – забити якомога більше голів протилежній команді за певний проміжок часу.

Варто відзначити, що в 2007 році були прийняті офіційні правила гри в кікер, видані на 17 мовах.

Для того, щоб зіграти в настільний футбол, ви повинні повністю «перенести» себе на ігрове поле. Уявіть, що ігрове поле – це справжнє футбольне поле, а мініатюрні фігурки футболістів – це ваша спортивна команда, яка повинна працювати злагоджено.

Головними заборонами в кікері є обертання ручки більше, ніж на 360 градусів і дотик руками до м’яча.

В цілому, настільний футбол – це прекрасний адаптований варіант справжнього футболу.

Настільний футбол: історія та правила гри