Огляд гри «Mirror’s Edge Catalyst»

Багато користувачів пам’ятають гру «Mirror’s Edge» 2008 року, адже тоді вона здобула величезний успіх і захопила серця мільйонів фанатів. Саме тому шанувальники гри довгий час очікували від шведського розробника DICE продовження улюбленої історії.

І ось в 2016 році завдяки амбітному приквелу «Mirror’s Edge Catalyst» гравці нарешті отримали можливість повернутися в одну з найкрасивіших антиутопічних пригод.

Нова гра відноситься до жанру пригодницького бойовика і платформера з видом від першої особи. Розробкою гри як і раніше займалася компанія DICE, а видавництвом американська корпорація Electronic Arts.

Сюжетна лінія гри

Як вже говорилося вище, «Mirror’s Edge Catalyst» є приквелом до гри «Mirror’s Edge». Нова гра розповідає історію Фейт, задумливої дівчини, яка є частиною нелегальної організації «бігунів» і торгує інформацією, перетинаючи дахи будинків.

Пригоди дівчини відбуваються в місті Скло. Виникає відчуття, що за діями кожного громадянина міста стежить Конгломерат, таємнича організація, яка контролює все і всіх. Це, звичайно ж, не може подобатися нашій героїні. Протягом всієї діяльності «Mirror’s Edge Catalyst», Фейт бере на себе задачу повстати проти існуючих сил і зруйнувати плани Конгломерату.

На жаль, сюжет в «Mirror’s Edge Catalyst» є одним з найслабших аспектів. Його цілком можна назвати передбачуваним, нудним і повним протиріч. Одна з проблем полягає в тому, що гравець дізнається багато про світ в «Mirror’s Edge Catalyst» з точки зору другої особи, а не бере участі в цих подіях.

Лише деякі персонажі в процесі гри виділяються, включаючи спритного робота-хакера, який не розуміє людські емоції, персонажа боса мафії, який любить готувати їжу, і жорстокого та нерозумного лідера повстанців. Сюжетні повороти будуть відразу очевидні для багатьох гравців, так як вони передбачувані та далекі від оригіналу.

Ігровий процес

Гемплей «Mirror’s Edge Catalyst» неймовірний і без сумніву є зіркою шоу. Тут компанія-розробник дійсно зробила великий крок вперед і виправдала всі очікування шанувальників.

У розпорядженні гравців є кілька нових інструментів для поліпшення бігу, в тому числі грейферний гак і цілий ряд нових можливостей, доступних через систему розвитку персонажа.

Бій служить свого роду противагою неймовірному вільному бігу в грі «Mirror’s Edge Catalyst». Герой не має зброї в своєму розпорядженні, тому використовує атаки ближнього бою і свою чудову мобільність, щоб перемогти ворогів. У деяких випадках бій доставляє масу задоволення – особливо коли гравець біжить повз ворогів, збиває їх з ніг або скидає з балкона.

У багатьох випадках навпаки гравець потрапляє в пастку з групою ворогів, що є найнеприємнішим епізодом у грі. У цій ситуації, щоб домогтися успіху, гравець повинен або бігати колами, або послабити їх здоров’я слабкими ударами. Подібні послідовності примусового бою просто нецікаві і здаються вкрай недоречними для гри.

Елементи відкритого світу «Mirror’s Edge Catalyst» надають можливості, раніше недоступні для гравців, багато з яких забезпечать незліченні години розваг. Колекційні предмети, побічні квести і необов’язкові області засмічують дахи міста, і гравець може досліджувати кожен його дюйм. Крім того, багатокористувацький режим дозволяє гравцям створювати власні завдання і запрошувати своїх друзів, щоб спробувати поліпшити свої рекорди.

Висновок

«Mirror’s Edge Catalyst» – це чудова гра, в якій є все, що потрібно фанатам для вільного бігу, але при цьому їй не вистачає цікавої оповіді, захоплюючого бою і швидкої системи подорожей, яка, ймовірно, розчарує багатьох фанатів.

Платформа: PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One, Mac OS.

Огляд гри «Mirror’s Edge Catalyst»