Огляд гри «OkunoKA Madness»

«OkunoKA Madness» – це невелика комп’ютерна гра в жанрі платформер від розробника Caracal Games і видавця Ignition Publishing. Прем’єра гри відбулася 20 липня 2020 року.

Трохи з історії гри

У грі «OkunoKA Madness» ви керуєте героєм на ім’я Ка. Він представлений швидкою маленькою істотою, яка може легко стрибати по навколишньому світу. На кожному рівні Ка повинен з’їсти трохи жучків або душу, що дозволить йому перейти до наступного етапу гри.

У передмові до гри ми маємо невелике оповідання, з якого дізнаємося, що Ка повинен врятувати свій світ від злих Ос. Як і в інших іграх жанру платформер, це зроблено лише для того, щоб створити якусь присутність сюжету, ніж для впливу на ігровий процес.

Геймплей «OkunoKA Madness»

Ігровий процес «OkunoKA Madness» побудований в стилі чогось на кшталт «Super Meat Boy» або «Slime-San». Тут ви повинні приділяти велику увагу деталям при вивченні й проходженні кожного рівня.

Кожен ігровий рівень представлений своїми істотами та небезпеками, з якими доведеться зіткнутися нашому герою. Щоб пройти рівень успішно і вижити, вам потрібно досить-таки швидко освоїтися в навколишньому середовищі рівнів і починати діяти. У разі поразки ви миттєво можете почати рівень заново, що підтримує гру в швидкому темпі.

Ми вже знаємо, що головною особливістю Ка є швидкість та стрибки. На додаток до звичайних здібностей героя, є три елементи здібностей, на які ви можете перемикатися – вогонь, лід та електрика. На першому рівні ви навряд чи використаєте додаткові можливості, але ось на більш пізніх рівнях вам без них не обійтися. До речі, ви можете комбінувати до трьох здібностей головного героя, але тут ви зустрінетеся з розчаруванням в елементах управління героєм.

«OkunoKA Madness» – гра, яка найбільше сподобається любителям швидкості. Головний герой дуже швидкий, ігрові рівні завершуються за секунди, а перезапуск рівня відбувається миттєво. Гра рухається з неймовірною швидкістю, але ви не відчуваєте, що вона пролітає повз вас. Різкі візуальні ефекти допомагають вам адаптуватися до кожного з рівнів гри.

У розкладці меню гри «OkunoKA Madness» є лічильник, який показує, скільки разів Ка вмирав, а, отже, і ви перезапускати рівень. Якщо ви не є експертом в подібних іграх, очікуйте, що тут будуть двозначні цифри після першої дюжини рівнів.

Поряд з основною кампанією є додатковий режим «Божевілля». Він включає в себе кілька досить підступних рівнів, які підійдуть не для людей зі слабкими нервами. Також є режим «Тайм-атаки», де ви можете вільно вибирати рівні, щоб випробувати їх складність.

На кожному з рівнів є безліч відкритих предметів. Вони представлені особливими істотами, яких ви можете з’їсти, щоб розблокувати різні ігрові скіни, що мають різні здібності та стилі гри. Є також портали, які перенесуть вас на складні монохромні етапи, де у вас буде обмежена кількість життів для їх проходження.

Мабуть, єдине, що вам не сподобається в цій грі, – це битви з босами. Після зачистки світу ви зустрінетеся з босом, якого вам потрібно знищити, щоб потрапити в наступний світ. Повірте, це буде битва на виснаження, а швидкі механіки стають тут на заваді.

Висновок

«OkunoKA Madness» – хороший платформер, який повністю задовольнить свою цільову аудиторію.

Платформа: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows.

Огляд гри «OkunoKA Madness»