Порадує чи розчарує нас «Super Mario 3D All-Stars»?

Ну, хто не знайомий з іграми серії «Super Mario»? Думаю, що таких людей в сучасному світі одиниці. Починаючи з 1985 року, ці відеоігри в жанрі платформера просто підкорили серця мільйонів геймерів. Всім хотілося зіграти в ролі маленького химерного безстрашного героя Маріо, здатного кинути виклик будь-яким противникам.

Важко повірити, але в цьому році ми відзначаємо вже тридцять п’яту річницю існування серії ігор «Super Mario». Саме до цієї річниці компанія-розробник і видавець серії ігор «Super Mario» підготувала для шанувальників ювілейний збірник «Super Mario 3D All-Stars». Прем’єра збірника відбулася 18 вересня 2020 року.

В ювілейний збірник 2020 року увійшли три гри:

• «Super Mario 64» 1996 року випуску;

• «Super Mario Sunshine» 2002 року випуску;

• «Super Mario Galaxy» 2007 року випуску.

Подивившись на цю колекцію, багато шанувальників серії задаються питанням: «Як компанія Nintendo визначає ігри для колекції All-Stars?» По-перше, це тільки деякі з наших улюблених 3D-ігор і в них дивним чином відсутні усіма улюблені випуски «Super Mario 3D World» і «Mario Galaxy 2».

По-друге, чому ігри просто були оновлені співвідносно сторін екрану з поліпшенням дозволу? Фанати, звичайно, очікували від розробників поновлення деяких функцій ігрового процесу. А Nintendo навіть не спромоглася відновити «Super Mario 64» до 16: 9. Єдина особливість, яку відзначили критики – це включення повних саундтреків з оригінальних ігор.

Всі розуміють, що оновити 3D-ігри не так просто, як оновити 2D-ігри. Це вимагає дуже багато роботи і грошей. Але, це ж не якась пересічна гра. Випуск збірника «Super Mario 3D All-Stars» повинен був зробити бум з нагоди 35-ї річниці, і всі чекали, що Nintendo повністю переробить оригінальні ігри. Але компанія вирішила, що дозволити нам грати в 3D-ігри про Маріо і включати саундтреки буде досить.

Давайте поговоримо про хороше. Звичайно, самі ігри серії «Super Mario» чудові, як і коли б ми в них не грали. «Super Mario 64», хоч і застрягла в архаїчній графіці, все ж витримує випробування часом з жорстким управлінням та унікальним дизайном рівнів. Біг, стрибки, удари ногами по стінах і стрибки в довжину через всі 15 ігрових майданчиків в пошуках добре захованих зірок серед складних головоломок і платформерів здаються такими ж сучасними, як і будь-які тривимірні пригодницькі ігри на сучасному ринку гейміндустрії.

Випуск «Super Mario Galaxy» включає в себе кращі дизайни рівнів від Nintendo, натхненні дивними обмеженнями сферичної гравітації. Але це все ж простіше, ніж «Super Mario 64».

«Super Mario Sunshine» функціонує нормально, хоча в ній і відсутні деякі функції сквірта. Тепер головний герой або біжить на повній потужності, або стоїть. Але, цей випуск як і раніше дивує своїм тропічним саундтреком, сміховинно великими рівнями і всіма видами водної стрільби, які ви тільки могли побажати.

Якщо у вас вже є ці ігри і ви все ще маєте можливість грати в них на відповідних платформах або через віртуальну консоль, у вас точно немає причин купувати колекцію «Super Mario 3D All-Stars». Тут ви все одно граєте в основному в оригінальні версії цих ігор.

А тепер надамо вам перелік причин, за якими ви повинні придбати «Super Mario 3D All-Stars»:

• ви стример, який бажає грати в оригінальні ігри без емуляторів;

• ви ніколи не грали в ці ігри або у вас їх немає;

• у вас немає обладнання, щоб зіграти в оригінальні ігри.

Платформа: Nintendo Switch.

Порадує чи розчарує нас «Super Mario 3D All-Stars»?