Рецензія на гру «Arise: A Simple Story»

«Arise: A Simple Story» – пригодницька комп’ютерна гра в стилі інді з елементами головоломки. Розробкою гри займалася іспанська студія Piccolo Studio S.L., а видавництвом польська компанія Techland.

Прем’єра гри відбулася на початку грудня 2019 року.

Сюжет гри

Гра «Arise: A Simple Story» показує історію про людську природу, спогади та відчуття зв’язку з цими спогадами. Весь сюжет гри розбитий на розділи, які відповідають певним спогадами головного героя.

Ігровий процес

Як тільки ви запустите гру, ви зрозумієте, що грати потрібно за літнього чоловіка, кремованого жителями свого племені. Проходить пару секунд, і ви опиняєтеся в замерзлій тундрі, де яскрава куля спускається згори і пробуджує вас.

Коли ви оглянете тихий сніговий гірський хребет, вас викликають в область, яка резонує з пульсуючою енергією. Дотримуючись інструкцій на екрані, у ваших ніг піднімається троянда зі снігу, і ви переноситесь в інший світ. Так починається кожен наступний розділ або пам’ять.

Отримавши перший спогад, ви потрапляєте в світ, де пагорби покриті соковитою зеленою травою і де вода покриває велику частину поверхні землі. Тобто це повна протилежність тундрі, яку ви тільки що покинули.

Хоча, «Arise: A Simple Story» – це не гра з відкритим світом, виникає відчуття глибини і відкритості завдяки дизайну рівнів та глибині різкості. У всьому світі є прекрасна суміш квітів та відтінків, яка допомагає налаштувати тон і настрій кожного розділу, де вам належить побувати. Деякі спогади яскраві та щасливі, деякі з них похмурі, сумні й трагічні. Саме від настрою розділу залежить те, як ви будете взаємодіяти зі світом.

Багато рівнів пропонують різні проблеми, які вимагають від вас маніпуляції з ігровим світом. На деяких рівнях є гігантські соняшники, які ви повинні нахилити і стрибнути на них. Інші більш складні рівні вимагають, щоб ви зупиняли або сповільнювали об’єкти, для того, щоб піднятися на них з певною метою.

Щоб проілюструвати зміни в світі використовується зміна пір року, яка змінює світ довкола себе. Кожен спогад має свої частки пам’яті, які ви повинні знайти. Часто це будуть спогади з дитинства, юності і т.д. Збираючи частки цих спогадів, ми можемо побачити цілісну картину з життя головного героя.

Недоліки гри

Гра «Arise: A Simple Story» має також ряд недоліків, які створюють неприємні способи проходження деяких рівнів. Зокрема обмежено управління камерою в процесі стрибків і лазання, які є основною ігровою механікою.

Крім знаходження куль, що світяться, в ігровому світі, «Arise: A Simple Story» більше не має асортименту інших колекційних предметів. У світі, який дійсно прекрасний, часто просто нічим зайнятися. Ігровий світ і спогади, які ви проходите, здаються такими привабливими, що хочеться більше досліджувати і вивчати. Але, «Arise: A Simple Story» нічого вам більше не запропонує.

Висновок

«Arise: A Simple Story» багато в чому змушує нас зробити крок назад і проаналізувати життя. Гра здивувала механікою контролю часу, яка маніпулює світом у багатьох відношеннях, платформним стилем гри і здатністю розповідати оповідальну історію без діалогу.

Платформа: Windows, PlayStation 4, Xbox One.

Рецензія на гру «Arise: A Simple Story»