Рецензія на гру «Mafia: Definitive Edition»

Геймери по-різному ставляться до перевидань ігор. Одні вважають, що така робота повертає популярність давно забутим іграм, інші ж упевнені, що ремейки не вносять нічого нового в ринок гейміндустрії. Так чи інакше, але розробники завжди робили і будуть робити перевидання популярних комп’ютерних ігор.

Сьогодні хочу представити вашій увазі огляд ремейка гри «Mafia: The City of Lost Heaven» під назвою «Mafia: Definitive Edition». Розробником гри виступила американська студія Hangar 13, а видавцем компанія 2K. Прем’єра ремейка відбулася 25 вересня 2020 року.

Сюжетна лінія гри

Для тих з вас, хто не грав у версію цієї гри 2002 року, нагадаємо про історію гри. Дії «Mafia: Definitive Edition» відбуваються в 1930-х роках у вигаданому містечку Лост-Хевен.

Головний герой гри молодий таксист Томмі Анджело. Йому не пощастило в побудові своєї кар’єри, адже він виявився вплутаним в брудні справи гангстерів, перевозячи їх на своїй машині. Коли Томмі усвідомив, що змушений діяти в якості водія для втечі двох членів злочинного клану Сальєрі, він вирішує знайти собі іншу, більш постійну хоча і небезпечну роботу. Томмі стає одним з гангстерів одного з найбільших і найвпливовіших угруповань міста.

Але, все змінюється, коли бос конкуруючої мафії Дон Морелло та його сім’я приходять до влади. Вони починають зіткнення з кланом Сальєрі, кульмінацією якого є тотальна війна між ними.

Що нового ми побачимо в ремейку 2020 року?

Відразу видно, що студія Hangar 13 з любов’ю підійшла до відтворення сюжету та ігрового процесу оригінальної гри. Кожна кат-сцена була перероблена з захопленням руху. Кожен рядок був переглянутий і ретельно оброблений, щоб відповідати серйозному тону гри. Просто сказати, що у розробника вийшло задумане, це нічого не сказати. Була дійсно зроблена грандіозна робота.

По ряду причин оригінальні актори не змогли перезаписати свої репліки для «Mafia: Definitive Edition». Через це студія Hangar 13 зібрала новий зоряний склад.

Команда розробників ретельно підійшла до сюжету, покращуючи елементи і розширюючи персонажів. Завдяки цьому в грі «Mafia: Definitive Edition» є кілька нових моментів у розвитку кожного героя. Це найбільш виражено в персонажі на ім’я Сара.

Як і в оригінальній історії, Сара є коханою дівчиною головного героя. Саме в ремейку 2020 року геймер повністю зрозуміє, чому Томмі любить її і чому для нього так важлива безпека дівчини.

Історія «Mafia: Definitive Edition» оживає не тільки завдяки новому озвученню, але і завдяки повністю переробленому кожному пікселю гри. Кат-сцени – це один з головних елементів, які чіпляють вас в кримінальному романі. Саме тому всі вони були відтворені з нуля з використанням VOCAP. Завдяки цьому кат-сцени виглядають реалістично, сучасно і правдоподібно.

Кожен об’єкт навколишнього світу в грі 2020 року був повністю перероблений. Освітлення і відображення в реальному часі, текстури з високою роздільною здатністю в 4K, свіжі моделі персонажів та будівлі великих розмірів – це лише мала частина того, що пропонує нам «Mafia: Definitive Edition». Місто Лост-Хевен кишить людьми, машинами, пам’ятками і багато чим іншим, що оживляє його.

Що стосується музики, то студія Hangar 13 повернула весь саундтрек з оригінальної гри 2002 року, а також додала треки таких великих людей, як Дюк Еллінгтон, Джанго Рейнхардт, Кеб Каллоуей, і навіть трек від кращого корнета і трубачів Луї Армстронга. Всього в грі ви почуєте 35 пісень, які відповідають певному періоду сюжету та ігрового процесу.

Враження від перевидання

«Mafia: Definitive Edition» – гра, яка повинна стати прикладом для всіх розробників, які планують перевидати ту чи іншу комп’ютерну гру. Студія Hangar 13 розширила сюжет, поліпшила ігровий процес і зробила абсолютно феноменальним вид і звук гри 2002 року. Така робота підняла оригінальну гру на абсолютно новий сучасний рівень.

Платформа: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4.

Рецензія на гру «Mafia: Definitive Edition»