Сюжет та ігровий процес «Serious Sam 4»

Багато геймерів сходяться на думці, що остання гра серії «Serious Sam» була випущена майже 10 років тому. Це була гра «Serious Sam 3: BFE», яка в той час отримала помірно хороші відгуки і запам’яталася шанувальникам. Але, як же щодо безлічі додаткових ігор, таких як «Serious Sam: The Greek Encounter», «Serious Sam VR: The Last Hope» і т.д.?

Тепер компанія-розробник Croteam вирішила увірватися на ринок комп’ютерних ігор з продовженням серії «Serious Sam». Цим продовженням став шутер з видом від першої особи, який отримав нехитру назву «Serious Sam 4». Прем’єра нової гри відбулася 24 вересня 2020 року.

Сюжетна лінія гри

Історія «Serious Sam 4», як на мене, вийшла не дуже вдала. Не очікуйте, що до цієї гри ви будете прив’язані тільки через її сюжет.

І так, історія гри «Serious Sam 4» є приквелом до попередньої основної гри «Serious Sam 3: BFE». Події гри відбуваються на Землі під час осадження людства ордами інопланетян, що діють під керівництвом Ментала. Цей герой є культовим лиходієм серії «Serious Sam».

Основна розв’язка сюжету відбувається під час подорожі групи реквізиції інопланетних артефактів. Керує цією групою єдиний і неповторний Сем Стоун або ж «Серйозний Сем». Також в грі 2020 року ви побачите багато персонажів з «Serious Sam 3: BFE».

Ігровий процес

Дії гри «Serious Sam 4» відбуваються в 3 різних країнах, де ви зіграєте в цілому 16 рівнів. У новій грі ви побачите багато елементів ігрового процесу з попередніх випусків «Serious Sam». В результаті кооперативна гра повертається в повну силу в онлайн режимі з 4 гравцями.

У гру 2020 року було запроваджено нову систему Легіону, тому поля битв можуть вміщати сотні, якщо не тисячі ворогів. Ці орди противників включають в себе нових і старих ворогів, у тому числі Ізригателів, Обезголовлених ракетників та Биків-перевертнів. Цей список можна продовжити, так що чекайте безліч складних дій та унікальних варіантів ворогів упродовж усієї гри.

У дереві навичок героя є дві гілки з різними значеннями для кожної. Кожне нове вміння може бути розблоковано Артефактом міці, який ви знайдете в навколишньому світі гри.

Нові навички включають:

• можливість отримання трофеїв за ворогів, яких ви вбиваєте;

• можливість володіти двома різними типами зброї;

• можливість перезаряджати зброю і стріляти одночасно;

• можливість сідати на перевертня.

Також ви можете виконувати побічні цілі, які нагородять вас новою зброєю, корисним пристосуванням або набором смертоносних гаджетів. Система гаджетів – це саме те місце, де гра починає балансувати між божевіллям і міццю. Наприклад, ви можете уповільнити час навколо себе і в цей же момент прикінчити всіх супротивників.

Поговоримо трохи про зброю. Весь асортимент зброї в грі «Serious Sam 4» дуже зручний у використанні і відкривається в міру вашого просування в ігровому процесі. У вашому розпорядженні в цілому буде 15 різних видів зброї та 8 унікальних пристроїв, які ви можете використовувати в боротьбі з силами Ментала.

У грі «Serious Sam 4» ви знайдете гранату «чорна діра», ядерну міні-установку і напій «Лють». У числі інших видів зброї – двоствольний дробовик, штурмова гвинтівка, гранатомет і гармата SBC. SBC – найцікавіша зброя, але розблокувати її можна тільки ближче до кінця гри.

Висновок

«Serious Sam 4» – це гідне продовження популярної серії. Зброя, транспортні засоби, гаджети і навички – все це забезпечує захоплюючий досвід для всіх членів ігрового процесу.

Платформа: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Google Stadia, Linux, macOS.

Сюжет та ігровий процес «Serious Sam 4»