Трохи про торговельні відносини в грі «Port Royale 4»

У попередній статті ми з вами почали розглядати комп’ютерну гру «Port Royale 4» – новий випуск легендарної серії «Port Royale». Ми з вами вже знаємо, про що піде мова в грі і що нас чекає в навчальному режимі ігрового процесу. Цю статтю хочу присвятити торговельним відносинам у грі «Port Royale 4», адже торгівля тут знаходиться, мало не на першому місці.

І так, після проходження навчання ви зможете перейти до управління своїм тропічним раєм, і це почнеться з вашого рідного міста. Основа кожного міста – це його населення, виробництво, золото і товари.

Жителі міста працюють, щоб виробляти товари, які ви будете використовувати для торгівлі з іншими містами. Багато в чому саме від населення міста буде залежати ваш успіх, тому ви обов’язково повинні потурбуватися про житло людей, їх утримання та гідну оплату праці, щоб в їх голови навіть думка не закралася про переїзд в інше місто. Якщо ви раніше грали в гексагональну будівельну гру «Civilization», то ви досить добре уявляєте, як тут все влаштовано.

Кожне місто виробляє до семи товарів, таких як зерно, пиво, цукор, бавовна, деревина і сталь. Ці товари можна перетворити в такі речі, як меблі або гармати. Також ви можете обміняти їх на товари інших міст. Але, все це не так вже й просто. Вам потрібно буде прокласти торгові шляхи, щоб переправити свій товар в сусіднє місто і забрати їх товар собі. Після прибуття в інше місто вам потрібно буде купити дорогу торговельну ліцензію. Заплативши ціну за відкриття торгівлі, ви зможете купувати і продавати товари за своїм бажанням.

Варто відзначити, що торговий маршрут вимагає обслуговування. Вам потрібно буде відвідати верф, позбутися черепашок і періодично натягувати дошки, щоб не потонути в дорозі. Верф також є місцем, де ви зможете купувати як нові, так і старі судна для своїх торгових або піратських місій.

При створенні торгового шляху варто враховувати капризи моря і пасатів. Плавання проти вітру допомагає вам швидко переміщати вантажі, і не менш важливо уникати ділянок з сильним вітром, що завдають шкоди вашому кораблю. Уникаючи затишшя в вітрах, ви можете бути впевнені, що привезете товари до місця призначення цілими.

У грі «Port Royale 4» ви також можете переробляти свої товари і отримувати з них нову продукцію. Це практично завжди буде дешевше, ніж покупка і транспортування товарів з іншого міста. Але, тут важливо правильно і раціонально розрахувати свої сили і можливості, щоб населення вашого міста не бідувало, але і в той же час скарбниця поповнювалася грошима. Простими словами вам необхідно створити достатній дефіцит товару, щоб ціни залишалися настільки високими, наскільки собі це можуть дозволити ваші жителі.

Кожне місто здатне виробляти безліч товарів, які безпосередньо впливають на прибутковість і загальне благополуччя. Невелике місто може реалізувати більш прості торгові товари, такі як зерно і каву. Більше місто може виробляти і продавати текстиль та меблі.

Оскільки велика частина прибутковості пов’язана з дефіцитом, важливо управляти тим, які товари є в наявності у вашому місті в порівнянні з тим, що потрібно іншому місту. Простіше кажучи, продайте те, що у вас залишилося в одному місті, тому місту, яке цього найбільше потребує, і за максимально високою ціною. Виявляється, як і в будь-якому реальному бізнесі, торговельні відносини в грі «Port Royale 4» набагато складніші, ніж здається на перший погляд.

У наступній статті ми з вами продовжимо говорити про «Port Royale 4», зокрема я розповім вам про бойову систему ігрового процесу.

Платформа: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows.

Трохи про торговельні відносини в грі «Port Royale 4»