«Wave Break»: сюжет та ігровий процес

«Wave Break» – це комп’ютерна гра в жанрі симулятора гонки, з елементами аркадної гри від компанії Funktronic Labs. Прем’єра гри відбулася 23 червня 2020 року.

Що сказати про цю гру в двох словах? Ну, для звичайного геймера це буде дивний ігровий досвід. З одного боку, це відмінна гра з приголомшливим саундтреком і прекрасною естетикою, що віддає данину поваги старим іграм про скейтбординг. З іншого боку, в цій грі складно звикнути до аркадного підходу навчання та елементам шутера. Однозначно «Wave Break» – це гра, в якій потрібно розуміти, у що ти вплутуєшся. Давайте ж поговоримо докладніше про цю гру.

Сюжетна лінія гри

Події «Wave Break» відбуваються в чотирьох різних місцях барвистого, але суворого світу 1980-х. Як і в більшості ігор цього жанру особливого сюжету та історії тут немає. Ви будете просто пересуватися по світу, боротися і виконувати різні цілі та завдання.

Ігровий процес

В основі гри «Wave Break» покладено метод катання на скейтборді, що в якійсь мірі схоже на гру «Tony Hawk Pro Skater». Ви будете керувати сквернословними, але чарівними тваринами. Їм належить робити сальто, дробити і навіть стріляти у ворогів зі свого човна. Все це необхідно для отримання очок в ігровому процесі. Як зробити всі ці трюки? Дуже просто – завдяки використанню кнопок на лицьовій панелі та тригерів вашого контролера.

Гра «Wave Break» має безліч цілей і завдань для геймера. Деякі цілі будуть представлені досягненням певної точки або ворога. Але, будуть і такі завдання, які засновані на місцезнаходженні та дослідженні навколишнього світу. Виконання цілей і завдань принесе вам ігрові гроші, які ви можете використовувати для свого персонажа або поліпшення човна.

Розробники вирішили використати дивний хід, об’єднавши жанри гонок, аркади і навіть шутера. Так, це цікаво, але не в «Wave Break». Тут все вийшло складно і заплутано. У той час як механіка катання на човні чудова, механіка стрілянини – зовсім інша історія. Здається, що кулі не потрапляють не належним чином, а часом і зовсім ви будете страждати від своїх же куль, адже вони полетять не у ворога, а в вас самих. Як це може статися? Дуже просто – в момент виконання чергового трюку зі зброєю в руках.

Гра, безсумнівно, складна і заплутана з самого початку, але, незважаючи на це, кожен геймер оцінить прекрасну естетику, яку випромінює «Wave Break». Це гламурний світ, повний милих тварин, що працює зі швидкістю 60 кадрів у секунду. За це, звичайно, розробникам окреме спасибі. Але, це не можна сказати і про багатокористувацький режим, адже там світ виглядає набагато скромніше.

Висновок

Якщо ви любите радикальні перетворення ігр та змішування навіть самих несумісних жанрів, «Wave Break» – для вас. Але, іншим користувачам, які звикли до більш класичного ігрового процесу, «Wave Break» навряд чи сподобається.

Плюси гри:

• відмінно промальований ігровий світ в музичному неоновому стилі 1980-х;

• водна механіка складна, але цікава. Саме це порадує завзятих любителів скейтбордингу.

Мінуси гри:

• відсутність навчальних пам’яток ускладнює процес навчання і, згодом, процес проходження гри;

• убогий багатокористувацький режим, в який важко залучити групу для спільної гри.

Платформа: Nintendo Switch, PlayStation 4, Google Stadia, Xbox One, Microsoft Windows.

«Wave Break»: сюжет та ігровий процес